To sidebar

Tag - starzenie

Entries feed Comments feed

Friday, December 25 2020

Starzenie jako naturalny proces

old-age-360714_640.jpg, Dec 2020

Starzenie się to po prostu naturalny proces życia. Słowo starzenie się, szczególnie dla ludzi, może oznaczać całe życie, w przypadku niektórych stworzeń, takich jak rośliny wieloletnie, wieloletnie grzyby, a nawet niektóre proste zwierzęta; podczas gdy na przykład bakterie, byliny i niektóre retrowirusy są fizjologicznie nieśmiertelnymi, opieka geriatryczna odnosi się do zapewnienia opieki medycznej lub pielęgniarskiej osobom starszym.

W wieku około pięciu lat ludzie zaczynają tracić zdolność myślenia. Ponieważ większość ludzi nie chce być klasyfikowana jako „starcza”, ten stan jest rzadko omawiany, ponieważ powszechnie uważa się, że ten spadek jest spowodowany naturalnym starzeniem się. Wiele osób zakłada, że ​​spadek zdolności myślenia jest spowodowany obecnością choroby Alzheimera, która jest nieodmiennie związana z wiekiem. Chociaż założenie to jest czasami prawdziwe, alternatywnym wyjaśnieniem spadku umiejętności myślenia, które zyskało większe poparcie w ostatnich latach, jest wpływ procesu starzenia się.

Gdy ludzie się starzeją, ich długość życia maleje. To skrócenie długości życia jest wprost proporcjonalne do spadku zdolności myślenia i zwiększonego ryzyka śmierci z powodu chorób i wypadków. Gdy ludzie się starzeją, ich komórki zaczynają umierać, a normalne tempo zmniejszania się długości życia, w końcu zbliżającego się, wynosi około osiemdziesiątki. Ponieważ tempo spadku u osób starszych jest bardzo powolne, wpływ starzenia się na ich życie jest również powolny.

Jednym z wczesnych objawów starzenia, często na długo przed pojawieniem się innych oznak starzenia, jest suchość pochwy. W rzeczywistości suchość pochwy jest jednym z najwcześniejszych objawów starzenia się, a suchość pochwy jest zwykle odczuwana przez kobiety po czterdziestce lub nawet wcześniej. Smarowanie pochwy sprawia, że ​​stosunek płciowy jest wygodny i przyjemny dla kobiet, dlatego utrata tego naturalnego lubrykantu może być przyczyną troski o kobiety po czterdziestce i starsze. Kobiety, które odczuwają suchość pochwy, mogą czuć się niekomfortowo podczas stosunku, a nawet cierpieć z powodu dysfunkcji seksualnych.

Inną oznaką starzenia, która bezpośrednio wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne, jest choroba Alzheimera. Choroba Alzheimera to forma osłabienia psychicznego charakteryzująca się pogorszeniem funkcji poznawczych. Objawy choroby Alzheimera. Choroby postępują i uważa się, że ta forma osłabienia umysłowego jest wynikiem starzenia się. U kobiet po sześćdziesiątce i siedemdziesiątce często diagnozuje się chorobę Alzheimera, rośnie również zapadalność na chorobę Alzheimera u kobiet w wieku od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu lat. Starzenie się populacji w połączeniu z możliwością zachorowania na chorobę Alzheimera może stanowić zagrożenie dla zdrowia seniorów.

Gdy ludzie się starzeją, na ogół doświadczają różnych zmian w swoim życiu, w tym spadku ogólnej witalności i poziomu aktywności, spadku aktywności seksualnej oraz pogorszenia ich zdrowia i odporności na choroby. Problemy zdrowotne mogą się również nasilać wraz z wiekiem. Wraz z wiekiem rośnie również liczba śmiertelnych i wyniszczających chorób. Dlatego ważne jest, aby osoba skupiła się na zapobieganiu starzeniu się, w tym na zdrowej diecie, regularnych ćwiczeniach i właściwej kontroli wagi. Powolny proces starzenia się może przyczynić się do przedwczesnej śmierci, ale nie ma określonego sposobu, aby poznać ten fakt. Jednak eksperci medyczni nadal monitorują proces starzenia i szukają sposobów na wydłużenie oczekiwanej długości życia pacjenta.

taskii.pl